Přítomnost II.

5. ledna 2014 v 12:53 | Citronek |  Přítomnost
Ledový čaj, ponuré počasí, sousedská hádka jenž skrze zdi lze doslechnout až do mého pokoje. Dnešní dokonalý den. Dívám se do lávové lampy a napadá mě tolik témat, které mám v hlavě. Ty které mě trápí, vytáčí a štvou, ale i ty které vlastně ani člověk nemusí řešit, přesto je však řeší a hledá v nich chyby. Je téměř neuvěřitelné jak se vám ze dne na den dokáže vše rozpadnout, jak člověk, kterého milujete vám dokáže tolikrát ublížit aniž by si to i uvědomoval. A vy? Jeho ublížení vyhledáváte, protože v něm hledáte vysvobození a zapomění na něj. Hledáte bolest a poslední ránu, která vás osvobodí a když už si opravdu myslíte, že ta ráda přišla, po pár dnech si uvědomíte, že je to jen další šrám na duši a trápíte se dál. Odmítáte přítomnosti blízkých, prahnete jen po přítomnosti vašeho milovaného člověka. Už nejste v realitě, jste ve vzpomínkách, kde jste byli šťastní a vše jste viděli skrze růžové brýle. Kdy každé obětí zastavilo čas.
Zvoní vám zpráva na telefonu, navracíte se do reality a nenávidíte se za to, že z ní opět unikáte a hledáte bolest, která vám umožní zapomenout. Přitom stačí tak málo, jediný krok - přestat na osobu myslet. Ano, strašně jednoduchá záležitost, přičemž se musím hodně nadechnout sarkasmu, abych opět mohla racionálně myslet. Přítomnost se prolívá s minulostí neskutečně častokrát a kdo to nevidí, ten je pravým slepcem. Z minulosti se má člověk poučit, přitom v ní povětšinu času hledá jen bolest. Radost čerpá z budoucnosti a okamžikem? Okamžikem nežijeme nikdo! Neexistuje osoba, jenž by byť na malý okamžik nevzpoměla na to co bylo dříve, nebo na to co se v budoucnu může stát.
Moje přítelkyně říká: "Minulost má zůstat minulostí". Poprvé, když tuhle větu řekla na tváři se mi oběvil úsměv a v hlavě jediná myšlenka: "Tebe hledám, ty budeš mojí tečkou minulosti a začátkem nové životní kapitoly. Začátkem štěstí bez konce.".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama