Školní flám

6. ledna 2014 v 22:29 | Citronek |  Přítomnost
Letos poprvé znovu usednout do školní lavice, nahodit příjemný výraz a dělat, že vás vše šíleně zajímá a jste přímo závislí na každém slově jednotlivce. Přímo hltáte všechna slovní spojení a druhým uchem je velmi nenápadně vypouštíte. Nesnášíte ten pocit, kdy ráno znovu slyšíte otravný zvuk budíku a s nucenými pohyby se soukáte do oblečení, cpete se do koupelny a utíkáte na autobus. Dokonalost!
Když se nad tím vším zamyslím, co se stane příjdu-li pozdě? Zemře někdo? Ne. Jediné co se vám stane, tak se na vás maximálně bude pár lidí pohrdavě a závistivě tvářit, neboť jste jsi vytvořili příležitost se déle vyspat, o minutku déle trávit v klidu svou snídani a nebo dokonce o pár minut déle se hádat s milovanými rodiči. Nu a proč vlastně ne? Dnes jsem se objevila ve škole z jednoduchého důvodu, hromada testů a znalosti minimální. Víte co mi došlo? Neumím německy, nelíbí se mi ten jazyk a když se zamyslím nad kouzelnou větou "kolik umíš jazyků, tolikrát si člověkem" je to úsměvné, víte proč? Miliony lidí umí svůj mateřský jazyk a přesto není schopno člověku říci narovinu svůj názor, nedokáže říci co cítí, co mu vadí, co by změnil. Nač tedy mám umět dalších několik jazyků? Budu snad potom schopna jednodušeji překročit barieru strachu a říci vždy všechno a všem narovinu? Ne.
Lidé si vyčítají, že neříkají pravdu. Hoď kamenem, kdož jsi bez viny! Ani já nejsem a moc dobře vím, že nikdy nebudu. Vždy je důvod proč neříci vše. Mnohdy pravda ublíží více než lež ať už kdokoli říká opak. Vím, že znalost jazyků je podstatná pro budoucí zaměstnání a dalších spousty lákavých až přímo nezajímavých záležitostí jako je například nakupování zahraničí. Ano, budete za naprosté génie, když si za pět let studia budete schopni lámaným jazykem objednat kopeček vanilkové zmrzliny, přičemž stejně dostane něco co jste vůbec nechtěli, ale pro vaše ego před kamarády se budete tvářit, že přesně tohle jste chtěli. Bravo!
Nuže, zpět ke školnímu flámu z dnešního dne. Krom desítek kyselých ksichtů na školní chodbě u lidí, jenž jsem viděla poprvé, ale už mě zdraví jakoby mne znali dlouhá léta se tam překvapivě nic zajímavého neudálo. Chce to nějaký rozjezd pro ten letošní rok, tak uvidíme co provedeme zítra...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama