Večerní vločka

28. ledna 2014 v 22:52 | Citronek |  Vaše témata
Slunce zapadlo, na obloze vychází měsíc a milony hvězd, které rozzařují tmavou noční oblohu. Unáší vás večerní atmosféra. Zdvíháte hlavu k obloze, pozorujíc sněhové vločky, jenž dopadají okolo vás. Usmíváte se, u srdce máte pocit štěstí a sami nevíte, co ho způsobilo. Několik vrstev oblečení, zmrzlý obličej, jediné co si přávě přejete je horký čaj a zaplnit prázdno ve vaší mysli. Možná právě zima, vám přináší tu jedinečnou možnost, aby vás zahřálo něco více, než jen oblečení. Třeba právě láska, může hřát více než si sami dokážete připustit.
Procházíte ulicí plnou sněhu a přistihujete sami sebe jak myslíte na vaše nejtajnější přání, nedokážete si však připusit, že vaším přáním je osoba o kterou jste vzdali váš boj po první prohře. Poté, co si uvědomíte, že jste opět sami a unikáte i z vašich snů, pociťujete bolest. Vaše tělo promrzlo. Otázkou však zůstává, proč jste necítili zimu před chvílí? Že by láska, ač neopětovaná přeci jen hřála? Cinicky se pousmějete, poohlédnete se po okolí, zda vás někdo nezpozoroval, neboť jste si vědomi, že již dobrých několik minut se usmíváte jako pitomci.
Dojdete na místo, kde víte, že jste opravdu sami. Posadíte se do sněhu, sklopíte hlavu do klína a nechápete co se okolo vás děje. S prosebným výrazem opět vzhlédnete k obloze a hledáte odpovědi. Čas plyne, ale vy jste v transu. Nehledáte odpovědi, víte co chcete. Jediné co nevíte, jak toho dosáhnout. Mrznete, avšak zima je to poslední co právě řešíte. Toužíte po tom, aby vaše milovaná osoba, seděla vedle vás, držela vás za ruku. Chcete slyšet její hlas, vidět její pohledy. Dosáhli jste všeho o co jste se snažili, co jste chtěli. Ztratili jste však důvod, proč jste toho chtěli dosáhnout. Nebo ne? ... Zima má své kouzlo, tajemství a my můžeme stále doufat v náš malý zázrak. Dokud žijeme, doufáme. Dokud doufáme, žije v nás naděje.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama