Zrádné vzpomínání

27. ledna 2014 v 22:41 | Citronek |  Přítomnost
Záblesk vidiny ve vaší mysli, mnohdy s vizí vaší budoucnosti. Důvod k úsměvu, pláči nebo seberealizaci. Myšlenka může přijít v jakoukoli denní hodinu, v jakoukoli situaci. Procházíte po ulici, obklopuje vás šero a svit lamp. Pouštíte si vlastní hudbu, unáší vás vír vašich myšlenek. Padá na vás nostalgie, častokrát vás napadá otázka co by se stalo, rozhodnout se kdysi jinak. Na rtech máte úsměv, za zvuky hudby se vše zdá daleko snažší a radostnější.
Přistihnete se, jak se zaobíráte vzpomínkou, cítíte jakoby jste vše prožívali znovu. Zrychlí se vám tep, neboť víte co každý okamžik přijde, víte kde byla vaše chyba. Alespoň nyní můžete své pochybení změnit a představit si vše úplně jinak. Stačí okamžik, špatné slovo, věta, grimasa a vaše práce přijde vniveč. Nedokážete se smířit s minulostí, žijete vaší myšlenkou, nevnímáte okolí. Tolik si přejete vrátit čas, přistihnete sami sebe jak po vaší tváři stéká slza. Toto není slza smutku, chutná hořce, slaně, avšak upadá na váš úsměv. Slza v tuto chvíli symbolizuje vaší naději, odhodlání a boj o něco, co milujete víc než vlastní osobu. Věříte v přesvědčení na lepší zítřek, máte v sobě energii vše změnit. Hudba utichá a vy se odpoutáte od myšlenek.
Sotva přestanete přikládat vzpomínce takovou váhu, vzdáváte nevědomky svůj boj. Odkládáte své touhy na dobu neurčitou a přesvědčujete tak sami sebe, že snaha je zde již zbytečná. Smiřujete se se ztrátou svého snu, do kterého opět upadáte ve chvíli, kdy opět slyšíte hudbu, obklopí vás šero a vy máte zpět své sny a jejich prožitky. Vše se děje bez boje, avšak též bez citů a reálného uplnatnění. Nemáte nic, ale zároveň máte cokoli. Máte celý svět u nohou, ve vašem vlastním světě. Mimo realitu, pociťujete štěstí, ze kterého se pokaždé probudíte a znovu cítíte, že jste zradili sami sebe.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anonym Anonym | 28. ledna 2014 v 20:30 | Reagovat

Pocity, ktere jsem nedokazala vyjadrit za cely svuj zivot jsi dokazala shrnout v par radcich, neskutecne me tvoje clanky bavi, pokracuj v tom takhle dal! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama