Návraty

25. února 2014 v 21:46 | Citronek |  Přítomnost
Ztráta něčeho na čem vám záleželo, jen jste si to nedokázali zavčasu uvědomit či přiznat, dokáže velmi zamíchat kartami života. Ze samozřejmosti se stává záporné jednání, odmítání a zapírání. Dochází vám co jste ztratili. Víte, že chcete zpět to co jste měli. Mnohdy si však řeknete, že čas už vrátit nelze a raději se všechno zdáte.
Osobně nedokáži žít s pocitem, že milovaná osoba se ode mě každým dnem více odlučuje. Vidět ji po několika týdnech a nesmět ji políbit ba dokonce ani obejmout, bylo pro mne neskutečné mučení. Ale právě ten pocit, jenž mě v tu chvíli svíral mi otevřel oči. Ukázal mi, že tato osoba je nenahraditelná, pravá a jediná pro můj život. Osoba, jenž je důvodem bojovat a získat zpět to nejcenější co jsem kdy měla - Ji. Dny plynuly a vše se vleklo dlouze do chvíle než jsme byly opět spolu. Nejtěžším se stalo najít prvotní odvahu dát svou trvající lásku najevo, těžším se však postupně stávalo slýchávání a smiřování se s negativními reakcemi. Každé "NE" mě utápělo, každý úsměv však smazal všechny beznaděje.
Časem přibývalo úsměvů a já měla pocit, že dokážu s ní cokoli. Vybojovala jsem si právo žít v duelu se svou nemocí, ted bojuji o život samotný, jenž je vsymbolizován právě do oné zmíněné. Pochopit smysl rčení, že život je boj, mi ukazuje svou pravou tvář. Ukazuje mi v čem spočívá jeho tajemství. Ted vím, že polevit nesmím, protože mám svůj poklad, mám důvod pro který se usmívat a ráno vstávat. Mám oporu. To nejcennější co si člověk může přát - opora. Opora spočívající v lásce a důvěře, kterou si budu postupem času znovu získávat. Celý život na to dokázat co pro mě znamená nestačí. Vím, že čte tento článek. Jediné v co doufám je její úsměv na rtech až toto dočte, nebot i ve chvíli kdy pročítá tento článek, na ní já myslím a dýchám pro ni. Vím, co je láska. Více toho nepotřebuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama