Český jazyk

5. března 2014 v 23:50 | Citronek |  Přítomnost
Nádherný jazyk díky němuž můžeme popsat své vnitřní pocity. Nuže pokud chcete popsat pocit "Je mi totálně k zblití.", je opravdu ideální používat pro mě tak zvanou "UQWiCzEnou češtinu". Jistě mnozí z Vás ví o čem mluvím. Opravdu nenávidím, když mi přijde zpráva, která obsahuje více pravopisných chyb než slov a navíc doprovázena záměnou jednoduchého "v" za dvojité. Pokud se člověk snaží tak vyjádřit svoji demenci a nezúčastněnost v oblasti gramotnosti - gratuluji, za toto bych udělovala titul největší zohyzdění mateřského jazyka. Jsem hrdá na svůj jazyk, když už nemohu být hrdá na zemi jako celek. Líbí se mi literatura psané v mém jazyce, české písně a písmo, které mne od malička učili. Hrdě jsem se v tomhle jazyce vzdělávala a opravdu mne uráží setkání s člověkem, který si ho neváží.
"MoCinQy Wás LoWíshKuju" - Opravdu? Věta za všechny peníze, za kterou bych odřízla ruce. A pokud mi pak ještě člověk píše, že je disgrafik a dislektik, tak se omlouvám, ale opravdu se domnívám, že toto je způsob jak dokázat, že jste naprostý účelový negramot bez jakéhokoli studu. Vážně je tolik těžké si po sobě přečíst text a opravit chyby, které tolik bijí do očí? Základní školu absolvovalo snad většinové množství v republice, nebot domnívám-li se správně - základní vzdělání je u nás povinné. A pokud se nějakým způsobem člověku nepodaří splnit ani toto vzdělání, vsadím se, že alespon číst a psát Vás ve škole naučili, alespon ty úplné základy.
Ano, jsem rozhořčena, pohoršena a naštvaná na tyto lidi. Domnívám se totiž, že pokud bychom měli být na něco pyšní je to náš rodný jazyk, naše literatura, umění a nikoli zohydování národních památek a písemností. Milý národe, je mi zle, když vidím negramotnost okolo sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama