Domov andělů

8. dubna 2014 v 15:27 | Citronek |  Vaše témata
Zavřete oči, odcházím. Necítím bolest, pocit který mne naplnuje je klid. Dívám se na vás z výšky, kde se k sobě lidé chovají slušně. Každý zde má své místo, je štastný. Na sobě hedvábně bílé kusy látky příjemného letního střihu. Procházím-li se po pěšině do místa, jenž je mi neznámé, potkávám mnoho lidí. Usmívají se, mají výbornou náladu. Zde se nepláče, zde život neplyne, bolest neexistuje. Zde je město vytoužené každou lidskou duší. Konec na Zemi, začátek zde. Vše nové, nepoznané, přesto však o tolik příjemnější.
Nemám nic a přesto cokoli. Zde není měna, platí se tu dobrým slovem a přáním krásného dne. Není tu závist, nebot nikdo nic nemá, ale zároven má vše po čem jeho srdce touží. Blankytně modré nebe a oblaka na dosah. Jediným dotekem mraky rozeženu, stejně jako všechny chmurné a smutné myšlenky. Platí tu jediné pravidlo - nesmutnit. Dívám se na Vás, na vaše utrápené tváře a hádky. Mrzí mne mnoho věcí, tíha lidské duše především. A tak stojím před branou, stávám se andělem, dostávám křídla. Můžu letět, nikoli však za Vámi. K čemu jsou anděli křídla, když nemůže letět pomoci? K čemu jsou pohledy na svět, jenž kdysi byl mým životem, když vidím jen trápení z mé nepřítomnosti?
Čas. Vyřeší vše za mne, nevyzpytatelnost božího času. Procházím se po městečku, je slunečný den a na obloze není jediný mrak. Cítím klid, nebot všechna mračna se rozehnala. Je toto štěstí? Necítit nic a mýt v duši klid? Naposledy se utíkám podívat za Vámi dolů, rozbušelo se mi srdce. Uteklo tolik času, rány se zhojily a já na Vás čekám. V městečku klidu, splněných přání a očekávání. Vzdávám se bolesti, avšak nikoli lásky. Vzdávám se závisti, nikoli cítění. Vzdávám se života, nikoli dechu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 8. dubna 2014 v 16:02 | Reagovat

dobrej blog, zvu tě na svůj

2 mariebernadeta mariebernadeta | Web | 8. dubna 2014 v 17:04 | Reagovat

Hezký text ,líbí se mi Marie Bernadeta

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama