Červen 2014

Řešení otázkou

30. června 2014 v 12:26 | Citronek |  Přítomnost
Stojím před rozhodnutím, které mi ovlivní život. Prahnu po slávě, bohatství asi jako každý, ten kdo jsi tento fakt nepřizná je velmi špatný pokrytec. Věřím v tu starou ošuntělou frázy, že peníze neznamenají štěstí, ale přeci jen hlodá mne stále myšlenka, že peníze tomu štěstí jsou přeci jen nejvíce naproti. Chci toho mnoho, jsem cílevědomá osobnost a asi jako každý přeju si toho co nejvíce za nejméně práce. Nicméně, nejsem Hurvínek a válku si také začínám představovat trochu jinak. Postavíte-li mne na bojovou frontu s oddělením život, mám již bojový plán dávno rozvržený. Ve chvíli kdy mi přišla korespondence v níž mne přijímají na další vysokou školu - zamrazilo mne. Z jednoduchého důvodu, nemám problém pracovat, studovat, bydlet, milovat a jiné, nicméně den má stále jen 24 hodin a týden stále jen 7 dnů a to je pro mne jako pro člověka chtivého velmi malý zlomek a šance jak vše skloubit do perfektního fungování. Zde tedy vyplývá jedna věc - život se nedá naplánovat do posledního detailu a každý udělá cokoli, aby vše bylo těžší, neboť nemá takové ambice, aby s životem bojoval sám. Nedokážeš-li to ty, proč by to měli dokázat jiní?
Ano, ano. Právě jsme si posteskli a mnozí přestali číst, neboť pravdu neunesli a raději mne nazvali "Arogantní blbeček, který neví o čem život je". Dobrá myslete si sami dál, každopádně já mám své boty prochozené. Na boty padalo mnoho slz a krve. Chci šanci, ale kdo mi jí dá? Nemáš v životě praxi - nemáš šanci cokoli dokázat. Otázkou číslo dvě je tedy - kde vzít praxi? Praxe se logický získává z nabytých životních zkušeností. Kde vezmu zkušenost, když právě protože ji nemám mi nikdo nedovolí ji získat? Usmíváte se? Jste cinikové! Vaše dítě se s tímto bude též potkávat. Nikoho nezajímá, že to co děláte umíte perfektně. Vezmou někoho staršího, kdo tomu sice rozumí méně, ale tak praxi má, no ne? Výborně tedy, dále zbývá jen studovat. Kde vzít na studium peníze? V práci, práci nedostanete ve vašem oboru, neboť nemáte praxi. Tudíž - běžte dělat do supermarketu, nebo makat rukama. Tuto bravurní praxi dále uveďte ve svém životopise. A teď tleskejme společně té paradoxní situaci. Ucházíte se o místo technika a praxi máte jako pokladní. Hádejte jakou máte šanci se na technika dostat? Více méně stále nulovou. Máte školy, máte praxi jako pokladní? Dobrá co se Vám na pokladní nelíbí? Že máte školy? No to nikoho nezajímá. Běžte si pípat kuřata na pokladny dál. Vyšší pozice, jsou rezervovány pro jiné, snad ještě nenarozené.

Vzkaz pohledem

30. června 2014 v 12:05 | Citronek |  Vaše témata
Tenkrát mi stačil jediný pohled do jejích očí. Ten úsměv, ta působivost, ona atomosféra. Vše mělo vliv právě na situaci, jenž se mezi námi vyvinula. Ze známosti se stalo přátelství, z něhož kvetla láska. Vše mi bylo jasné již od prvního polibku. Sametové rty, sladký úsměv a nekončíčí mrazivý pohled dohánející mne k šílenství. Období lásky, kdy chytla jsi mne hrdě za ruku a celý svět nám klečel u nohou. Já měla tebe, ty mne a veškerá opora pramenila ze společných okamžiků. Přišlo mnoho zlomů, nespočet zkoušek. Až jednou jsi přišla a řekla tu úžasnou větu: "My to spolu zvládneme.". Tato věta mi dosud bije v hlavě jako zvon a přivádí mne do extráze, když si vzpomenu na chvíli kdy jsi mi to říkala. Stále na mne máš vliv. Dodáváš vzduch do mých plic. Jsi mi impulsy, jenž rozbuší mé srdce. Uvědomění si pokladu, jenž mi opět přistál v rukou, jako křišťál nevyšší hodnoty a opatrovati ho nestíhám, neboť po něm prahne nespočet lidí.
Jsi kouzlem, jsi magií.
Ovládáš mne jako loutku, když večer usínám hlídáš mé oči, aby v klidu zavřely svět a nechaly si zdát jen o tobě. Ráno mne probouzíš polibkem a dodáváš mi tak zbytek energie, jenž mé tělo nebylo schopno za večer načerpat. Jen tak ležet a užívat si tvé společnosti. Mnohdy přemýšlím, jestli opravdu Ty jsi ta s níž chci trávit celý život. Poté přijdeš a suveréně mne přesvědčíš, že jiná možnost neexistuje. Ačkoli jsou zde dusné situace, žárlivé scény a neshody, jsou mi stále důkazem lásky, která v nás pramení. Čekám více, dostávám méně a i přesto mám všechno více. To dokážeš jen Ty. Odpočívej lásko, utřiď své myšlenky a nezapomeň, že stále žije člověk, jehož srdce bije jen pro tebe.