Historie

2. července 2014 v 14:15 | Citronek |  Přítomnost
Nastavení cinického úsměvu a v hlavě vzpomínky. Máš pocit, že se vše začíná opakovat. Chystáš se napravit staré chyby, ale uvnitř sebe začínáš tušit, že rozhodnutí padne stejné. Nevíš jestli máš určitě věci udělat a postavit se jim čelem, neboť dobře víš, že tolik síly v tobě v tuto chvíli není. Bojová fronta o lásku je již zaplněna několika pěšáky a ty jsi generálem s prázdnými dlaněmi. Jediné co v tobě utužuje minimalní přesvědčení o výhře, je respekt vůči vlastní osobnosti. Odhodlání se postavit před minulost a nedovolit ji opět se probojovat do přítomnosti je silné, avšak sílí každou vteřinou.
Hledíš do stropu a stává se z tebe loutka beze slov, slyšíš zvuky hodin, jenž tě okrádají o svobodu myšlení a objektivnost pohledu na svět. Přemýšlíš. Nechceš konat, ale ničemu se již nebráníš. Chyby se stávají a přiznáváš sobě samotné, že se z nich možná ani poučit nechceš. Vše se opakuje až s neskutečným množstvím arogance v příběhu, který jsi pokládala za již ukončenou kapitolu. Opět ji otvíráš, bereš do rukou pero a začínáš slovy "Tohle se stát nemělo.". Až přijdeš, opět usedneš k deníku a budeš psát pokračování, ať vše dopadne jakkoli. Ze své židle vstáváš už jen z povinnosti a se snahou dobít síly, které tolik potřebuješ. Investice energie bude vyčerpávající, přemáhat se s nejistým výsledkem a snahou.
Kéžby jsi věděla, že toto všechno jednou tvá milovaná ocení. Že ti pohlédne do očí a s obdivem tě obejme. Nedopustí, aby se ti cokoli stalo. Čekáš kdy se dozvíš cokoli co by toto změnilo. Opět ten cinický úsměv, který je důkazem, že nic takového se opravdu nestane. Neplač. Nic v životě za slzy nestojí, krom radosti, které ti nebylo dopřáno již dlouhou dobu. Neubližuj si, nevzdávej se. Snaha napravit život začíná, nové kroky a strasti. Možná je právě toto řešení, které ti tu správnou cestu ukáže. Měj tedy oči otevřené a pouč se znovu, avšak naposledy. Rozhodni se přes bolest, neboť ani bolest netrvá věčně, jednou se tvá hodinová ručička zastaví a s ní i všechno tvé trápení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Peťuli Peťuli | 2. července 2014 v 16:32 | Reagovat

dokonale napsané..mluví mi to z duše..:/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama