Lev ve vlastních myšlenkách

25. prosince 2014 v 18:14 | Citronek
Probouzím se s kocovinou a můj první přítel ráno je tableta, která pomalu šumí ve vodní lázni. S hořkostí upíjím lok po loku a před sebou mám obraz tebe. Cynismus v hlavní roli, ne? Není tomu tak dávno co jsi mi položila otázku a já jí mám stále v hlavě. Paradoxně na ní stále neznám odpověď a s lehkou nadsázkou se jí možná snažím každý večer najít na dně whiskey s ledem. Fráze jako by padla z historického filmu o miliardářích. Znáš ten můj arogantní polovičatý usměv s pohledem za kterým se skrývá cosi co mám momentálně v úmyslu? Ovšem se znáš, naposledy kdy jsi ho viděla, jsi mi zaryla do mysli pochybnosti o mé vlastní osobnosti.
Šílím z toho když tu nejsi. Když jsi v mém životě nebyla vše mělo svůj řád a své místo. Přišla jsi a zavládl chaos. Chceš toho tolik slyšet a já se přitom nehodlám ujmout jediného slova. Zůstala tu po tobě obrovská díra, kterou postupně zaceloval čas a jako by jsi cítila, že už pomalu žiju svůj život dál bez tebe, jsi se opět ozvala. Teď odpověz Ty! Podívej se mi jednoho dne do očí a řekni mi pravdu proč jsi se vrátila, protože řeči o tom, že na otázky se má odpovídat už nestačí. Přeješ mi vyléčit se z čehosi a kýmsi, ale na druhou stranu nevidíš, že to už mne dávno netrápí. Ve skutečnosti mne netrápíš ani Ty, protože vím, že jsi v mém životě. Znovu. Na jak dlouho ale?
Tak málo vzpomínek a přesto jsou intenzivnější než kterékoli jiné. Dohnala jsi mě ze zoufalosti až do toho nejhloupějšího rozhodnutí v mém životě - dospět. Už několik let bojuju s osudem o vlastní život, možná jsi odměna za něco co dělám správně, nebo trestem za to kým opravdu jsem. Zjistíme to spolu, co myslíš? Chybí mi ten pocit doteku našich rukou, okamžik střetnutí našich pohledů. Možná ale jen možná toho chci až moc. Mířím vysoko a vždy tomu tak bylo, jen dosud nechápu proč se stále otáčím a dívám se na dno. Na dno minulosti, dno skleničky od whiskey. Zdá se, že mne znáš až moc dobře a přitom můžu přísahat, že nevíš nic. Připadá mi jako by jsi se prohrabávala mými myšlenkami, ale stále nevím co v nich hledáš. Vždyť přeci - všude jsi Ty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama