Úsměvu důvodem

15. května 2015 v 18:29 | Citronek |  Přítomnost
Čas utíká, nezastaví se ani na jedinou vteřinu. Je neúplatný a neoblomný. Ztrácíme ho především prosbami o jeho zastavení, prosbami o jeho vrácení nebo snahou ho skrze vzpomínky znovu prožít.
Nezastavuji se od jisté doby na jednom místě, vše má své řešení a čas nám pomáhá ho co nejdříve nalézt. Uděláme-li chybu, čas se nezastaví - zastavujeme se my a ztrácíme tak vlastní život. Proč?
Člověče usměj se, na světě je spoustu krásných věcí pro které je dobré ráno vstát z postele.
Věřím ve spoustu věcí - na osud, na karmu a možná i na další pokračování života, ve kterém dokončíme, co jsme zde nestihli.
Proč zrovna věřit v tyto věci? Na osud věřím, nebýt jeho nedostanu tolik šancí napravit své chyby.
Karma? Karma mne dohnala do stavu naprostého šílenství, neboť v mém životě byla několikrát oboustranná. Možná právě proto mi dochází, jak těžké je být pro někoho katem a že nikdy to není jednoduché ani pro jednu stranu. Přeci nikdo nechce dobrovolně ublížit, když mu na někom záleží a ví, že je to oboustranné. Jen vždy musí zajistit, aby bolest co by způsobil, byla nejmenší. Nepotkat spousty lidí, spousta věcí by se nestala - zatím.
Vše má svůj důvod, vše by člověk měl udělat znovu už jen pro poznání, že to byla chyba, kterou nemá nikdy znovu opakovat. Muselo se toho stát opravdu hodně, aby mi došlo, že kráčím úplně po špatné cestě života. Bylo nutné se i vracet. A na tom rozcestí stála ona. Povrchně bych čekala někoho jiného, ale ve chvíli kdy se opět v mém životě objevila, je vše úplně jinak.
"Není to láska, není to sen. Může být vším, stačí, však bude-li tvého úsměvu důvodem".
Všimněte si toho úžasného uhnutí z tématu o ubíhání času, neboť vše na co začnu seriózně myslet končí u myšlenek na ní.
Dařilo se myšlenky potlačovat dlouhou dobu, ale cožpak to jde, aby člověk fungoval jako robot?
Bez citu, bez upřímných pohledů. Každý ten zlom poznal, jen její objevení se opět v mém životě posunulo mojí energii úplně jinam. Docházejí mi slova, neudržím kloudnou myšlenku. Zdá se to být bláznivé a dost těžko uvěřitelné, ale z chyb se může zrodit i dokonalost. Dokonalost ve formě upřímného přátelství. Osoba, která Vám po druhé odpustí a nechá Vás dlouhou dobu, aby Vám vychladla hlava má ve vašem životě místo, a můžete se snažit sebevíc, sami sobě tento fakt nepopřete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama