Vztah a přátelství

24. května 2015 v 23:49 | Citronek |  Přítomnost
Před několika dny mi jistá osoba zasadila brouka do hlavy. Přemýšlím každou volnou chvíli nad otázkou přátelství či vztahu. Co se týká vztahu považuji se za nováčka, dělám základní chyby, které se snažím napravit až když je pozdě. Mnohokrát je s největší pravděpodobností zopakuji, neboť mi hned na poprvé nedojde, že je to chyba. Mám rozlišný smysl pro humor a málokdo ho tak pochopí. Přijmu jakoukoli kritiku na svojí osobu, bude-li se týkat nedostatků ve vztahu, když mi však, ale někdo řekne, že nevidí výhodu plynoucí z mého přátelství tak v tu chvíli je to pro mne signál, že je něco špatně.
Možná až moc hrdě dokážu o sobě prohlásit, že pravým přítelem jsem již deset let. Během této doby se stalo spousta věcí, řešilo nespočet chyb, ale ten opravdový přítel nikdy neodešel. Jaká je tedy výhoda, která plyne z mého přátelství? Pochopíš-li můj smysl pro humor a dokážeš-li se smířit s mými chybami, budu ti oporou ve chvíli, kdy to budeš nejvíc potřebovat. Budu oporou nejen pro tebe, ale pro celou tvoji rodinu. Tvůj problém bude i můj problém a společně budeme nalézat řešení a nejen ledajaké řešení! Nenechám tě padnout na dno, protože se vydám i po tom nejtenčím ledě, abych tě chytla za ruku a dokázali jsme si tak, že jsme tu jeden pro druhého.
Pokud je pro tebe tohle málo, pokud i přesto nevidíš, že pro opravdového přítele dokážu jít i na druhý konec republiky - potom mne neznáš a přesto soudíš. Dokážu uznat chybu, dokážu jí napravit, ale co nedokážu v životě zkousnout je fakt, že mne nějaká osoba označí za špatného přítele. Třeba nemám čas se někomu věnovat tolik jak si přeju, ale věřím, že ti pravý kamarádi vědí, že pokud mají problém vše ostatní jde v tu chvíli stranou. Pokud s tímhle dokážeš pracovat, pokud tomuhle dokážeš uvěřit, poté už opravdu nechápu některé lidské výstupy.
Hledáš-li chyby na druhých, aby sis je nemusel ze strachu pustit do svého života - jsi Ty tím nešťastným, nikoli osoba, kterou označuješ za špatnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cement Cement | Web | 22. června 2015 v 13:19 | Reagovat

Bylo těžký to dočíst. Byla to taková rána za druhou, minimálně pro ty, co si přátele najít nedokážou. (můj imaginární kámoš kejvá hlavou.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama